Miasto 15 minutowe

Gajowa 72 Apro Investment

Miasto piętnastominutowe to koncepcja profesora Carlosa Moreno z Sorbony, stworzona w 2016 r, która na popularności zyskała podczas pandemii, ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się mieszkańców. Idea ta jako jedna z koncepcji planistycznych zakłada zerwanie z klasycznym podziałem przestrzeni miejskiej, uzależniającym mieszkańców od indywidualnego transportu samochodowego.  

Miasto piętnastominutowe to takie, w którym wszystkie podstawowe rzeczy: zamieszkanie, praca, handel, opieka zdrowotna, edukacja i rozrywka są blisko siebie- w zasięgu spaceru.  

Istotnym elementem tej koncepcji jest różnorodność grup społecznych zamieszkujących wspólną przestrzeń - rodzin z dziećmi, seniorów, studentów, których integracji służyć mają przestrzenie publiczne.  

Co prawda zabudowa Bartodziejów planowana była dużo wcześniej, niemniej jednak osiedle to zdecydowanie spełnia większość tych założeń, tworząc przestrzeń doskonałą do życia.  

Wybierzesz się z nami na spacer po piętnastominutowych Bartodziejach?

Po kliknięciu TUTAJ zostaniesz przekierowany do mapy 3D okolic naszej inwestycji Wspólnota Mieszkaniowa Gajowa 72.
 

 

Pozostałe

Strefa Wspólnoty gajowa 72 APro

Strefa Wspólnoty na Gajowej 72 w Bydgoszczy

Nazwa jednej z naszych najnowszych inwestycji nosi nazwę Wspólnota Mieszkaniowa Gajowa 72 - odnosi się bezpośrednio do istoty jej funkcjonowania, czyli Wspólnoty.
25.01.2023
Poniedziałki

Listopadowe poniedziałki

Słyszeliście o idei czterodniowego tygodnia pracy? Na razie to dla nas jeszcze zbyt duży krok, ale testujemy pewne udogodnienia na aprowskim gruncie.
16.11.2022
Osiedle Podniebne Ogrody Apro Investment

Ogrody deszczowe

🌧 Czy wiecie czym są ogrody deszczowe?    
21.10.2022