Ogrody deszczowe

Osiedle Podniebne Ogrody Apro Investment

🌧 Czy wiecie czym są ogrody deszczowe?  
 
💧 Zagrożenie deficytem wody z dnia na dzień staje się coraz bardziej realne. Klimat cały czas się zmienia. W naszym regionie od lat obserwujemy coraz krótsze zimy z niewielkimi opadami śniegu oraz letnie upały, powodujące uciążliwe i długotrwałe susze. Kiedy pojawiają się gwałtowne ulewy powinniśmy gromadzić tej wody jak najwięcej i tu pojawia się rozwiązanie - ogrody deszczowe, które stanowią element naturalnej retencji wody.

💧 Deszczówka zamiast spływać do kanalizacji jest stopniowo uwalniana do gruntu. Rośliny oczyszczają ją i zatrzymują w krajobrazie zwiększając w ten sposób retencję wód. W porównaniu do tradycyjnych trawników, ogrody deszczowe oferują o 30% skuteczniejsze wsiąkanie wody w grunt. Cechują się zdolnością do oczyszczania nawet 90% zanieczyszczeń zawartych w wodzie opadowej spływającej z dachów, podjazdów i innych nawierzchni utwardzonych.

💧 Na bydgoskim Osiedlu Podniebne Ogrody, ogrody deszczowe zostały zaprojektowane w formie rabat opóźniających spływ wód opadowych. Na ich terenie zastosowaliśmy gatunki roślinne tolerujące zarówno czasową suszę i okresowe zalewanie terenu. Nasze ogrody deszczowe nie tylko będą gromadzić wodę deszczową ale także poprawią mikroklimat na osiedlu i wpłyną na pozytywną estetykę otoczenia. 

Pozostałe

Strefa Wspólnoty gajowa 72 APro

Strefa Wspólnoty na Gajowej 72 w Bydgoszczy

Nazwa jednej z naszych najnowszych inwestycji nosi nazwę Wspólnota Mieszkaniowa Gajowa 72 - odnosi się bezpośrednio do istoty jej funkcjonowania, czyli Wspólnoty.
25.01.2023
Poniedziałki

Listopadowe poniedziałki

Słyszeliście o idei czterodniowego tygodnia pracy? Na razie to dla nas jeszcze zbyt duży krok, ale testujemy pewne udogodnienia na aprowskim gruncie.
16.11.2022
Akt Notarialny

Akty Notarialne

Już niebawem rozpoczynamy kolejny proces związany z zakończonym właśnie etapem Osiedla Podniebne Ogrody.
07.10.2022