Najczęstsze pytania - FAQ - Ogródki przy mieszkaniach

Ogródek Apro Investment

Jak gruba jest warstwa ziemi w ogródku?
Warstwa ziemi w ogródku ma grubość około 15-20 cm.

Jak dbać o trawę w ogródku?
W ogródku wysiewamy trawę. Zazwyczaj nie używamy trawy w rolkach, gdyż ta trochę gorzej znosi przesuszenie, o które nietrudno np. podczas prac remontowych. Trawę bezwzględnie należy podlewać. W ogródkach zamontowany jest kran, do którego można podłączyć węża ogrodowego. Trawę należy kosić - w ogródkach znajduje się gniazdko, do którego można podłączyć kosiarkę elektryczną.

Co zamiast trawy?
Zamiast trawy można zasiać łąkę kwietną. Można też wykończyć powierzchnię ogródka płytkami, jakie zostały przez nas użyte do wykończenia jego utwardzonej części.

Czy można sadzić w ogródku tuje lub inne drzewa?
Tak, ale w dużych donicach lub skrzyniach. Pod warstwą ziemi oraz warstwami izolacji znajduje się hala garażowa. Rozbudowany system korzeniowy może uszkodzić te warstwy i spowodować przeciekanie hali.

Czy w ogródku można uprawiać warzywa?
Tak, ale w dużych donicach, podniesionych grządkach lub skrzyniach. Pod warstwą ziemi oraz warstwami izolacji znajduje się hala garażowa. Rozbudowany system korzeniowy może uszkodzić te warstwy i spowodować przeciekanie hali.

Czy w ogródku można mieć basen?
Tak, jeżeli jest to niewielki brodzik dla dzieci. Duży basen rozporowy napełniony wodą będzie w istotny sposób obciążał strop hali garażowej, a to obciążenie będzie punktowe, co może zagrażać konstrukcji.

Czy w ogródku można postawić trampolinę?
Tak, ale nie można jej kotwić w podłożu.

Czy w ogródku można postawić jakieś przegrody, pergole, schowki?
W tym wypadku trzeba pamiętać, że żadnych obiektów nie można połączyć trwale z gruntem ani z konstrukcją budynku. Przy zagospodarowywaniu ogródka trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem oraz uwzględniać ogólną estetykę budynku. W razie wątpliwości warto zapytać zarządcę.

Czy w ogródku można grillować?
Zasady dotyczące grillowania powinny być ustalone przez wspólnotę, niemniej jednak w razie konieczności polecamy korzystać z grilla elektrycznego.

Czy można podwiesić pod sufitem fotel/hamak?
Dla pewności najlepiej każdorazowo upewnić się u zarządcy budynku, że taka możliwość istnieje. Najbezpieczniej użyć jednak specjalnych stojaków do foteli i hamaków.

Pozostałe

Strefa Wspólnoty gajowa 72 APro

Strefa Wspólnoty na Gajowej 72 w Bydgoszczy

Nazwa jednej z naszych najnowszych inwestycji nosi nazwę Wspólnota Mieszkaniowa Gajowa 72 - odnosi się bezpośrednio do istoty jej funkcjonowania, czyli Wspólnoty.
25.01.2023
Poniedziałki

Listopadowe poniedziałki

Słyszeliście o idei czterodniowego tygodnia pracy? Na razie to dla nas jeszcze zbyt duży krok, ale testujemy pewne udogodnienia na aprowskim gruncie.
16.11.2022
Osiedle Podniebne Ogrody Apro Investment

Ogrody deszczowe

🌧 Czy wiecie czym są ogrody deszczowe?    
21.10.2022