image
  /  15 czwartek 2018

Kanał Bydgoski

Projekt Kanału Bydgoskiego zrealizowano w latach 1773-1774 z inicjatywy króla pruskiego Fryderyka II. Licząca prawie 25 km droga wodna połączyła dorzecza Wisły (Brdę) i Odry (Noteć), tym samym ułatwiając transport pomiędzy Bydgoszczą a Nakłem.  Obecnie to ulubione miejsce spacerowiczów i wodniaków, którzy mogą nie tylko podziwiać zabytkową architekturę, ale i skorzystać z dobrze zorganizowanej infrastruktury turystycznej. Pamiątką po zamierzchłych czasach są przede wszystkim zabytki hydrotechniczne, w tym śluzy z 1774 roku zmodernizowane w pierwszej połowie XIX wieku oraz w latach 1914-1915. Ponadto przemierzając Kanał Bydgoski można podziwiać piękne okoliczności przyrody – szlak przebiega bowiem przez teren parków i rezerwatów, w związku z czym został objęty programem Natura 2000.

Spichrze

Spichrze to obiekty szczególnie cenione przez mieszkańców Bydgoszczy, gdyż stanowią legendarną pamiątkę z XVI-XVII wieku, a więc z czasów gospodarczej świetności miasta. Do dziś przetrwały głównie magazyny powstałe po I rozbiorze Polski (1772-1800) oraz budynki z drugiej połowy XIX wieku. Do najpopularniejszych spichrzy istniejących do dzisiaj należą m.in. spichlerze na ulicy Grodzkiej oraz Biały Spichlerz na Wsypie Młyńskiej. Niektóre zostały zaadaptowane do celów komercyjnych i mieszkaniowych, jak choćby spichlerz na ul. Mennica 1, w którym mieści się popularna Karczma Młyńska.

Wenecja Bydgoska

To jedno z najpiękniejszych miejsc na bydgoskiej starówce, nie ustępujące urokiem włoskiemu pierwowzorowi. Spacerując Bulwarem Weneckim utworzonym w 2002 roku, zwiedzający mogą podziwiać fronty XIX-wiecznych kamienic, usytuowanych wzdłuż rzeki Młynówki. Większość budynków zachowała pierwotny wygląd, a najlepiej utrzymane przeznaczono na galerie i restauracje. Obecnie Wenecja Bydgoska została objęta planem rewitalizacji, który ma na celu dostosowanie miejsca do celów turystycznych i gruntowne wyremontowanie kamienic w złym stanie technicznym.

Exploseum

Zwiedzanie Exploseum to żelazny punkt programu dla osób pasjonujących się tematyką drugiej wojny światowej. Placówka została stworzona w kompleksie pohitlerowskiej Fabryki Prochu i Amunicji (DAG Fabrik Bromberg) i obecnie zajmuje osiem obiektów połączonych podziemnymi tunelami. Oprócz wystaw i pokazów multimediów, zwiedzający mogą zobaczyć autentyczne tablice z instrukcjami eksploatacyjnymi oraz napisy i rysunki wykonane przez więźniów pracujących przy budowie fabryki.

 bydgoszcz zabytki miasto
Rozpoczęcie budowy
  /  05 wtorek 2012
Rozpoczęliśmy budowę budynku przy ul. Orląt Lwowskich w Toruniu. Oddanie budynku do użytku planowane jest w grudniu 2012r. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najmu nowych lokali przeznaczonych na biura i usługi.
Premiera w Teatrze im. Wilama Horzycy
  /  26 wtorek 2012
W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu odbyła się premiera recitalu "Marabut spektakl z piosenkami Stanisława Staszewskiego". Zapraszamy do wzięcia udziału w tym ciekawym wydarzeniu artystycznym. Apro Investment jest jednym ze sponsorów tego spektaklu. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z teatrem, w wyniku której powstaną kolejne równie interesujące projekty.
© APRO INVESTMENT Sp. z o.o. ul. Moniuszki 39 87-100 Toruń Tel. 056/657 66 55 Fax. 056/657 66 57 apro@apro.com.pl*AGENCJA REKLAMOWA SALMO DESIGN