image
  /  15 czwartek 2018Opłaty za ogrzewanie nie wydrenują Twojego budżetu, a sprzątanie nie zajmie Ci całego dnia. Jeśli te zalety Cię nie przekonują, możesz optycznie powiększyć wnętrze za pomocą kilku trików.

  • Jednolite i jasne powierzchnie

Urządzając mieszkanie od podstaw, zdecyduj się na podłogi pokryte tym samym materiałem wykończeniowym – panelami, płytkami lub drewnem. W każdym pomieszczeniu zastosuj taką samą lub podobną kolorystycznie okładzinę, aby zachować spójność na całej powierzchni podłóg. Zasadę tę zastosuj także do ścian – pomaluj wszystkie farbami o tym samym lub zbliżonym odcieniu. Pamiętaj przy tym, że jasne kolory (beż, biel, gołębi szary, écru, kość słoniowa, mięta, pudrowy róż) optycznie „oddalają” ściany od siebie i tym samym powiększają wnętrze.

  • Błysk i odbicie

Jeśli preferujesz nowoczesny styl, zdecyduj się na jasne meble lakierowane na wysoki połysk, które nadają powierzchni trójwymiarowej głębi. Innym ze sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni jest wykorzystanie dużych luster z dyskretną ramą. Tam, gdzie chcesz „poszerzyć” ściany, zawieś lustro poziome albo wstaw szafę z przeszklonym frontem. Natomiast jeśli pomieszczenie jest zbyt niskie, umieść w nim lustro pionowe. Tafle powinny odbijać wejście, wolną przestrzeń (czyli nie przeciwległą ścianę), okno lub źródło światła.

  • Gra światła

Niewielki metraż musi być porządnie oświetlony, w przeciwnym razie uzyskasz efekt ciemnej piwnicy. Najpierw zadbaj o optymalną ilość światła dziennego –zastąp gęste firany zasłonami lub roletami, które zasuniesz dopiero po zmroku. Nie oszczędzaj na oświetleniu sztucznym, gdyż w tym przypadku więcej, znaczy lepiej. Oprócz lamp głównych doświetlaj ciemne kąty lampami stojącymi i stołowymi, a nad blatem roboczym aneksu kuchennego zainstaluj taśmę LED.

  • Funkcjonalne meble

Zyskasz więcej miejsca w salonie, jeśli zawiesisz telewizor na specjalnym uchwycie, a meble przysuniesz jak najbliżej ściany. Zainwestuj również w narożnik z funkcją spania i pojemnikiem na pościel oraz rozkładany mebel pełniący rolę stołu i stolika kawowego. Korzystaj z systemów do zabudowy – wnęki w sypialni, przedpokoju i łazience możesz zaadaptować na szafki do przechowywania. Twoje dziecko skarży się na za mały pokój? Doskonałym rozwiązaniem będą meble wielofunkcyjne, będące połączeniem łóżeczka, biurka i szafki.

  • Fototapety z perspektywą

Jeśli jednolite ściany są dla Ciebie zbyt nudne, możesz postawić na fototapety zapewniające efekt trójwymiarowości. Wyróżnia je specjalnie zaprojektowana grafika (np. tunel, aleja parkowa, droga w lesie, wąska uliczka, abstrakcyjne linie), która stwarza wrażenie głębi i większej przestrzeni. Złudzenie optyczne działa na korzyść małych pomieszczeń, gdyż – w zależności od wybranego motywu -  ściany wydają się szersze lub dłuższe.

 wnętrze, porady, apro
Rozpoczęcie budowy
  /  05 wtorek 2012
Rozpoczęliśmy budowę budynku przy ul. Orląt Lwowskich w Toruniu. Oddanie budynku do użytku planowane jest w grudniu 2012r. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najmu nowych lokali przeznaczonych na biura i usługi.
Premiera w Teatrze im. Wilama Horzycy
  /  26 wtorek 2012
W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu odbyła się premiera recitalu "Marabut spektakl z piosenkami Stanisława Staszewskiego". Zapraszamy do wzięcia udziału w tym ciekawym wydarzeniu artystycznym. Apro Investment jest jednym ze sponsorów tego spektaklu. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z teatrem, w wyniku której powstaną kolejne równie interesujące projekty.
© APRO INVESTMENT Sp. z o.o. ul. Moniuszki 39 87-100 Toruń Tel. 056/657 66 55 Fax. 056/657 66 57 apro@apro.com.pl*AGENCJA REKLAMOWA SALMO DESIGN