image
  /  07 wtorek 2017

Wygodne gotowanie – zasada trójkąta
Podczas urządzania kuchni warto kierować się zasadą trójkąta. Według tej reguły najważniejsze sprzęty (lodówka, zlewozmywak, kuchenka) powinny stanowić trzy wierzchołki trójkąta, a odległości pomiędzy nimi powinny wynosić od 120 cm do 210 cm (lodówka-zlew, zlew-kuchenka) oraz 120 cm do 270 cm (kuchenka-lodówka). Taki układ nie tylko jest najwygodniejszy, ale i pozwala skrócić czas potrzebny na przyrządzenie posiłku i sprzątanie po nim.

Jaki układ kuchni wybrać?
W wąskich i niewielkich pomieszczeniach najczęściej stosuje się układ liniowy, czyli wszystkie szafki na jednej ścianie. Dzięki temu kuchnia nie zagraca przestrzeni i umożliwia swobodne poruszanie się. Niestety, taka zabudowa nie pozwala na wprowadzenie zasady trójkąta, co nieco obniża komfort pracy.

Niewielkie kuchnie można także zabudować w kształcie litery L – dwoma prostopadłymi do siebie rzędami szafek. Wówczas krótsza strona blatu używana jest jako część pomocnicza. Tutaj również umieszcza się lodówkę lub piekarnik. Wprawdzie w takiej kuchni można zastosować zasadę trójkąta, jednak odległości pomiędzy trzema punktami są dość duże.

Kuchnia w kształcie litery U to propozycja dla wnętrz zamkniętych o dość dużej szerokości. Taki układ jest bardzo wygodny, pozwala łatwo zaprojektować układ trójkąta i stwarza dogodne możliwości aranżacyjne. Jeśli w kuchni jest okno, warto umieścić pod nim zlew – wówczas w trakcie zmywania mogą nam towarzyszyć ulubione widoki. Podwójna zabudowa zajmuje jednak dużo przestrzeni i mocno zwęża pomieszczenie.

Kuchnia dwurzędowa jest wygodna. Możemy umieścić wszystkie ważne sprzęty blisko siebie w kształcie trójkąta, jednak wymaga minimum 120 cm odległości pomiędzy dwoma równoległymi rzędami szafek. Podobnie jak zabudowa w kształcie litery U, układ dwurzędowy zawęża przestrzeń i dobrze wygląda raczej w kuchniach zamkniętych.

Kuchnia dopasowana do użytkownika
W kuchni bardzo ważne jest dostosowanie wysokości blatów do osoby, która będzie przyrządzać posiłki najczęściej. Aby ustalić wysokość najlepiej wykonać proste obliczenie. Mierzymy odległość od podłogi do zgiętego łokcia i od uzyskanego wyniku odejmujemy 15 cm.

Projektując kuchnię trzymajmy się zasady: szuflady na dole, półki na górze. Szuflady są znacznie wygodniejsze, gdyż w przeciwieństwie do półek nie wymagają kucania i sięgania głęboko do wnętrza szafki. Dopilnujmy też, by szuflady wysuwały się maksymalnie i były wyposażone w blokadę zapobiegającą wypadnięciu. Zainwestujmy też w prowadnice i zawiasy z cichym domykiem – trzaskanie frontów może irytować, ale i negatywnie wpływa na trwałość mebli. Przy wyborze szafek narożnych warto zdecydować się na model z wysuwanym koszem. Dzięki temu wyjmowanie zawartości będzie wygodniejsze, a szafka pomieści więcej naczyń.

 deweloper kuchnia, apro toruń, porady mieszkaniowe, piekna kuchnia
Rozpoczęcie budowy
  /  05 wtorek 2012
Rozpoczęliśmy budowę budynku przy ul. Orląt Lwowskich w Toruniu. Oddanie budynku do użytku planowane jest w grudniu 2012r. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najmu nowych lokali przeznaczonych na biura i usługi.
Premiera w Teatrze im. Wilama Horzycy
  /  26 wtorek 2012
W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu odbyła się premiera recitalu "Marabut spektakl z piosenkami Stanisława Staszewskiego". Zapraszamy do wzięcia udziału w tym ciekawym wydarzeniu artystycznym. Apro Investment jest jednym ze sponsorów tego spektaklu. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z teatrem, w wyniku której powstaną kolejne równie interesujące projekty.
© APRO INVESTMENT Sp. z o.o. ul. Moniuszki 39 87-100 Toruń Tel. 056/657 66 55 Fax. 056/657 66 57 apro@apro.com.pl*AGENCJA REKLAMOWA SALMO DESIGN