image
  /  12 czwartek 2017

Ze względu na liczne walory kulturowo-turystyczne, Toruń nikomu nie pozostawi uczucia niedosytu – zarówno stałym mieszkańcom, jak i przyjezdnym. Jednak by w pełni docenić magię tego miasta, trzeba poznać je od podszewki. Podpowiadamy, od czego zacząć. Oto pięć miejsc, do których warto wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi w wolnym czasie.

1.    Średniowieczny Zespół Miejski
Kompleks składa się z trzech części: Staromiejskiej, Nowomiejskiej i Zamku Krzyżackiego. Z racji międzynarodowej wartości historycznej i turystycznej znalazł się na liście UNESCO. Panuje tu jedyna w swoim rodzaju atmosfera – potęgowana przez gotycką architekturę i urok wąskich uliczek. W weekendy możemy natomiast podziwiać sztuki kuglarskie, przysłuchiwać się ulicznym grajkom i – co nieuniknione – spotkać mnóstwo turystów z różnych krajów.

Do najważniejszych zabytków Średniowiecznego Zespołu Miejskiego należą:

 • Ratusz Staromiejski
 • Kościół Wniebowzięcia NMP
 • Katedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty
 • Dom Kopernika
 • Dwór Artusa
 • Pomnik Mikołaja Kopernika
 • Pomnik Flisaka
 • kościół św. Jakuba
 • klasztor dominikanów
 • obwarowania miejskie
 • kamienice z okresów gotyckiego, renesansowego, barokowego, klasycystycznego i secesyjnego
 • ruiny zamku krzyżackiego

2.    Planetarium im. Władysława Dziewulskiego
Jak przystało na ojczyznę Kopernika, w Toruniu działa najnowocześniejsze planetarium w Polsce. Główną atrakcją obiektu jest projektor ZEISSA RFP, dzięki któremu możemy podziwiać zapierający dech w piersiach obraz nieba. Zobaczymy kilka tysięcy gwiazd, planety i krajobraz księżycowy. Dzięki otaczającym nas z każdej strony ruchomym obrazom będziemy mieli wrażenie, że znajdujemy się w przestrzeni kosmicznej, w samym sercu mgławic czy na powierzchni Marsa.

3.    Bulwar Filadelfijski
Spacer brzegiem Wisły w otoczeniu zabytkowych murów miejskich to doskonała propozycja na niedzielne popołudnie. Relaks warto zacząć od przechadzki brzegiem bulwaru. Po krótkim przystanku na schodach możemy podziwiać panoramę Wisły z pomostu widokowego lub mostu drogowego. Na koniec możemy ruszyć w rejs kilkunastoosobową łodzią Katarzynką lub zjeść posiłek na statku zaadaptowanym na pływającą restaurację.

4.    Ogród Zoobotaniczny
To kameralne i bardzo zadbane miejsce, do którego warto udać się całą rodziną. Spacerując schludnie utrzymanymi ścieżkami możemy nacieszyć oczy zieloną enklawą w środku miasta, bogatą w ozdobne krzewy, drzewa i równo przycięte żywopłoty. Jednak to co najciekawsze, zobaczymy za ogrodzeniami z siatki. Mamy tu płochliwe surykatki, zwinne lemury, dostojne markury turkmeńskie, kozy arui z bujną brodą, skoczne kangury, zaskakujące jeżozwierze i potężne niedźwiedzie himalajskie. Na terenie ogrodu funkcjonuje również ptaszarnia z mnóstwem skrzeczących okazów.

5.    Szkoła Leśna na Barbarce
W tym miejscu naładujemy akumulatory „zieloną energią” i spędzimy czas aktywnie pod gołym niebem. W zimie możemy wziąć udział w biegu narciarskim, w lecie w rajdzie rowerowym, a na jesień w biegu przełajowym. Ponadto Szkoła organizuje cykliczne pikniki rodzinne i ekologiczne o dużym znaczeniu edukacyjnym. Możemy też skorzystać z wypożyczalni i wynająć rowery, sprzęt do badmintona oraz piłki do koszykówki i siatkówki. Świetną zabawę zapewni nam również Park Linowy z trzema trasami o różnym stopniu trudności.

Rozpoczęcie budowy
  /  05 wtorek 2012
Rozpoczęliśmy budowę budynku przy ul. Orląt Lwowskich w Toruniu. Oddanie budynku do użytku planowane jest w grudniu 2012r. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najmu nowych lokali przeznaczonych na biura i usługi.
Premiera w Teatrze im. Wilama Horzycy
  /  26 wtorek 2012
W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu odbyła się premiera recitalu "Marabut spektakl z piosenkami Stanisława Staszewskiego". Zapraszamy do wzięcia udziału w tym ciekawym wydarzeniu artystycznym. Apro Investment jest jednym ze sponsorów tego spektaklu. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z teatrem, w wyniku której powstaną kolejne równie interesujące projekty.
© APRO INVESTMENT Sp. z o.o. ul. Moniuszki 39 87-100 Toruń Tel. 056/657 66 55 Fax. 056/657 66 57 apro@apro.com.pl*AGENCJA REKLAMOWA SALMO DESIGN