image
  /  25 poniedziałek 2017


Toruń – przywileje wielkiego miasta


W oczy rzuca się przede wszystkim solidne zaplecze edukacyjne, na które składa się ok. 28 szkół podstawowych, 28 gimnazjów, ponad 40 szkół średnich i 40 przedszkoli. Toruń nie bez powodu nazywany jest miastem akademickim – studenci mają tu do wyboru ok. 15 uczelni wyższych, w tym najlepszą uczelnię w województwie, czyli założony w 1945 r. Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Osoby rozważające zamieszkanie w Toruniu będą zadowolone również z miejskiego transportu. Przemieszczanie się po mieście ułatwiają autobusy MZK (ponad 40 linii), sieć tramwajów (7 linii), prywatni przewoźnicy, taksówki (kilka korporacji) oraz darmowe autobusy (3 linie). Nieopodal Torunia przebiega autostrada A1 (węzeł z drogą szybkiego ruchu S1), na terenie miasta mamy dostęp do czterech dróg krajowych oraz dziesięciu dróg wojewódzkich.

Kolejnym przywilejem dużego miasta jest niski poziom bezrobocia (6,3% na styczeń 2017), co wynika z doskonale rozwiniętej gospodarki i wysokiego potencjału inwestycyjnego. Zatrudnienie zapewniają firmy o ugruntowanej pozycji na rynku m.in. GK Neuca, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, Krajowa Spółka Cukrowa, Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, ThyssenKrupp Energostal, Nova Trading oraz GK Apator.

Toruń słynie również z wszechstronnej oferty kulturowej. Zwolennicy wielkiego ekranu mają do dyspozycji osiem kin, natomiast osoby preferujące sztukę na żywo mogą udać się do kilkunastu teatrów, w tym Teatru Dramatycznego im. Wilama Horzycy. Oprócz tego znajdziemy tu liczne muzea i galerie sztuki. Ponadto w mieście utworzono Toruńską Agendę Kulturalną zajmującą się organizacją koncertów i festiwali.

Duże miasto tętni życiem również nocą. W końcu Toruń może poszczycić się jedną z największych w Polsce scen klubowych. Wśród lokali cieszących się sporą popularnością warto wymienić takie miejsca jak: Piwnica Pod Antałkiem, Kontra.Punkt, Lizard King, Hipisówka Pub, Toruńska Shot Bar, Carpe Kraft, Kafefajka, Pub Togun, Muzyk Jam Session Club i Klub NRD.

 

Toruń rekreacyjnie, czyli chillout pod gołym niebem
Jeśli mamy ochotę na spędzenie weekendu w stylu „eko”, możemy znaleźć najbliższy punkt wypożyczalni Toruński Rower Miejski. Będzie to dość łatwe. System jest wyposażony dobrze rozwinięty i wyposażony w 260 dwukołowców. Nie żałujmy nóg i skorzystajmy z roweru, by wybyć poza centrum miasta. Północno-zachodnie obrzeża Torunia zostały zaadaptowane na zielone tereny rekreacyjne „Barbarka”. Na miejscu poruszamy się szlakiem turystycznym pieszym lub rowerowym, a w trakcie wycieczki możemy zwiedzać zabytki, a także skorzystać z licznych atrakcji oferowanych przez Szkołę Leśną m.in. parku linowego, boiska, ścieżek dydaktycznych, wynajmu sprzętu sportowego i pojazdów konnych.

Bogata oferta edukacyjna, kulturalna i rekreacyjna, a także niska stopa bezrobocia sprawiają, że Toruń zapewnia mieszkańcom wysoką jakość życia. Połączenie kameralnej atmosfery i dobrze rozwiniętej gospodarki to dobry argument, by wybrać Toruń na swoją małą ojczyznę. 

 Toruń, deweloper, atrakcje
Rozpoczęcie budowy
  /  05 wtorek 2012
Rozpoczęliśmy budowę budynku przy ul. Orląt Lwowskich w Toruniu. Oddanie budynku do użytku planowane jest w grudniu 2012r. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najmu nowych lokali przeznaczonych na biura i usługi.
Premiera w Teatrze im. Wilama Horzycy
  /  26 wtorek 2012
W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu odbyła się premiera recitalu "Marabut spektakl z piosenkami Stanisława Staszewskiego". Zapraszamy do wzięcia udziału w tym ciekawym wydarzeniu artystycznym. Apro Investment jest jednym ze sponsorów tego spektaklu. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z teatrem, w wyniku której powstaną kolejne równie interesujące projekty.
© APRO INVESTMENT Sp. z o.o. ul. Moniuszki 39 87-100 Toruń Tel. 056/657 66 55 Fax. 056/657 66 57 apro@apro.com.pl*AGENCJA REKLAMOWA SALMO DESIGN